Растат европските берзански индекси, скок на цената на нафтата и златото


Време зa читање: 2 минути Европските берзански индекси денеска се во пораст, а во исто време е забележан нов скок на цената на нафтата и златото. Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Граѓаните на Северна Македонија не би сакале да ги стават во опасност односите со Грција, вели министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Герапетритис ...
сите 442 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, зборуваше за атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицo и посочи еден детаљ што го смета за впечатлив. “Знаете ли ...
сите 459 | | | веќе видена

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 390 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 235 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 167 | | | веќе видена

Илјадници активисти се собраа синоќа во центарот на Тел Авив барајќи предвремени избори и итен договор за ослободување на израелските заложници во Појасот ...
сите 340 | | | веќе видена

Албанците ќе имаат шест министри во идната влада која ќе се формира на почетокот на јуни, изјави еден од лидерите на коалицијата Вреди, Арбен Таравари, во ...
сите 255 | | | веќе видена

Седум лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која ноќта во саботата се случи на улица „Водњанска“, пред влезот на Клиничкиот центар. Од Мунистеството ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Растат европските берзански индекси, скок на цената на нафтата и златото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: