Фолксваген инвестира 2,5 милијарди евра во Кина


Тата Моторс ќе произведува автомобили од марките на Јагуар Ланд Ровер во фабрика вредна 1 милијарда долари, што е планирано да се гради во јужната провинција ...
| | веќе видена | слични

Ова произлегува од годишното истражување за автомобили на Таргобанк, кое го пренесе германската агенција dpa, а го објави Auto Bild. Според истражувањето, кога ...
| | веќе видена | слични

Преплавеноста со кинески електрични автомобили и европски проблеми со логистика и транспорт ги претворија европските пристаништа во масовни паркинзи на нови ...
| | веќе видена | слични

Планот да се изгради фабрика за електрични автомобили на Џили беше донесен со претходната влада. Владата на Полска треба до летово да донесе одлука дали ќе го ...
| | веќе видена | слични

Производството во фабриката во Барцелона, што Нисан ја затвори во 2021 година, ќе почне подоцна во текот на годинава. Кинески Чери Ауто потпиша договор за ...
| | веќе видена | слични

Германското здружение на автомобилската индустрија (ВДА) повика на подготвеност да се вклучат во дијалог од двете страни со цел да се избегне оштетување на ...
| | веќе видена | слични

Станицата за складирање енергија може да испорачува струја, за цел месец да се покрива потрошувачката на просечно домаќинство. Преносната станица за складирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 278 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го нарече „демократско лицемерие“ признавањето на Палестинската држава од страна на Шпанија ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 85 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 112 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фолксваген инвестира 2,5 милијарди евра во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: