КОЛКУ СКАПО ЌЕ ЧИНИ РАЗВРСКАТА ЗА ИЛОВИЦА? Судбината на рудникот пред три можни разврски


2 копии

Последниот рудник во земјава е отворен пред четириесет години, а оваа важна индустриска гранка учествува едвај со два процента во бруто-домашниот производ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку до крајот на годината Владата не донесе одлука за спојување на двете концесии за рудникот за бакар “Иловица – Штука” компанијата „Еуромакс Ресоурцес” ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Еуромакс Ресоурцес, компанија сопственик на концесиите „Иловица 6“ и „Иловица 11“ за рудник за бакар „Иловица – Штука“ денеска на прес конференција издаде ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Еуромакс ресоурсис“ предупредува на арбитража за рудникот за бакар и злато „Иловица – Штука“, доколку Владата не дозволи спојување на концесиите ...
| | веќе видена | слични

На Владата и дадоа рок до крајот на годината да ја промени својата одлука, во спротивно државниот Буџет ќе претрпи огромна штета.  Третманот кон нашиот ...
| | веќе видена | слични

Еуромакс рисорсис е сопственик на концесиите Иловица 6 и Иловица 11 за рудник за бакар Иловица – Штука и тие сметаат дека овој проект е светилник на можности ...
| | веќе видена | слични

Стрикленд Металс влезе во „профитабилната српска игра за злато“ откако издвои 37 милиони долари за да го купи проектот Рогозна, кој може да се пофали со ...
| | веќе видена | слични

Во 2014 година, кинескиот лидер Си Џинпинг ги објави плановите да ја вклучи Европа во неговиот потписен глобален трговски и инфраструктурен проект, ...
| | веќе видена | слични

Предвидувањата на водечките светски финансиски институции се далеку пооптимистични за земјите од регионот, отколку за Македонија. Според Светската банка, ...
| | веќе видена | слични

Македонија може да направи фантастичен економски развој, оценува аналитичарот и металуршки инженер Виктор Грозданов, во колумната насловена „Иловица – рудник ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
сите 272 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 243 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЛКУ СКАПО ЌЕ ЧИНИ РАЗВРСКАТА ЗА ИЛОВИЦА? Судбината на рудникот пред три можни разврски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: