Годишен раст на зелените кредити за 29 % во 2023 година


9 копии

Време зa читање: 2 минути Народната банка изработи и воведе нова веб-услуга за автоматизирано преземање на податоците од Курсната листа, којашто веќе може да ...
| | веќе видена | слични

 Оваа измена во работењето на финансиските друштва доаѓа откако Министерството за финансии го донесе Правилникот за утврдување кредитен ризик, со што се врши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потрошувачките кредити се најкористени од граѓаните за финансирање на нивните потреби. Иако каматната стапка на потрошувачките кредити расте од 2020 година ...
| | веќе видена | слични

По повод престојните празници, Иуте Македонија од денес започнува со промотивна кампања за потрошувачки кредит, со 0 отсто камата и најповолни услови на ...
| | веќе видена | слични

По низа злоупотреби на лични документи, кога луѓе без да знаат се соочиле со блокирани сметки за да плаќаат брзи кредити што не го користеле, Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Почна примената на Правилникот за утврдување кредитен ризик, кој го донесе Министерството за финансии, со што се врши системска контрола во работењето на ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител Насер Зибери осум месеци го чека министерот за финансии Фатмир Бесими да напише Правилник за кредитен ризик, во кој ќе се пропише ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годишен раст на зелените кредити за 29 % во 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: