Нетрговски пренесена сопственоста на 5.290 акции, најмногу на „Либерти“


Време зa читање: 2 минути Акции 5.290 на број, сите обични, минале низ процесот на нетрговските трансфери минатата недела, која бележи скромни почетоци. Првиот ...
| | веќе видена | слични

Добра вест е кога 58 домашни физички лица ќе наплатат 2,2 милиони евра бруто дивиденда од нивните акции во една транспортна фирма. А кога од тие пари државата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во скратената работна седмица од четири дена, со нетрговските трансфери биле опфатени вкупно 5.937 обични и една приоритетна акција ...
| | веќе видена | слични

Одлична дивиденда ќе добијат акционерите на РЖ Техничка контрола. Компанијата која се занимава со физичко-хемиски и металуршки испитувања од областа на ...
| | веќе видена | слични

Голема е веројатноста дека големиот македонски поп-композитор Григор Копров веќе „не пишува ноти“ за најголемата македонска хотелиерска компанија. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добивката на Македонската берза за хартии од вредност лани е 6 пати помала во споредба со 2022 година. Добивката на берзата е двапати пониска од годишната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Блок трансакција од над два милиони евра е реализирана со акции на „Македонијатурист“. Познат купувач ги инвестирал парите ...
| | веќе видена | слични

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) извести дека работела со профит во 2023 година благодарение на растот на каматните стапки и добрите резултати на ...
| | веќе видена | слични

Добивката е 180 илјади евра, и од неа нема да се дели дивиденда за акционерите на компанијата. За оваа одлука ќе се гласа на Собранието на акционери на ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Одборот на директори на Берзата неодамна биле реизбрани, па тие уште четири години ќе ја вршат својата функција. На местото претседател на Бордот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 102 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетрговски пренесена сопственоста на 5.290 акции, најмногу на „Либерти“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: