Помалку трансакции, понизок промет остварен на Македонска берза


Време зa читање: 2 минути Во скратената работна седмица од четири дена, со нетрговските трансфери биле опфатени вкупно 5.937 обични и една приоритетна акција ...
| | веќе видена | слични

Одлична дивиденда ќе добијат акционерите на РЖ Техничка контрола. Компанијата која се занимава со физичко-хемиски и металуршки испитувања од областа на ...
| | веќе видена | слични

Голема е веројатноста дека големиот македонски поп-композитор Григор Копров веќе „не пишува ноти“ за најголемата македонска хотелиерска компанија. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добивката на Македонската берза за хартии од вредност лани е 6 пати помала во споредба со 2022 година. Добивката на берзата е двапати пониска од годишната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Блок трансакција од над два милиони евра е реализирана со акции на „Македонијатурист“. Познат купувач ги инвестирал парите ...
| | веќе видена | слични

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) извести дека работела со профит во 2023 година благодарение на растот на каматните стапки и добрите резултати на ...
| | веќе видена | слични

Добивката е 180 илјади евра, и од неа нема да се дели дивиденда за акционерите на компанијата. За оваа одлука ќе се гласа на Собранието на акционери на ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Одборот на директори на Берзата неодамна биле реизбрани, па тие уште четири години ќе ја вршат својата функција. На местото претседател на Бордот ...
| | веќе видена | слични

Транспарентните компании ја објавуваат речиси секоја промена во акционерскиот капитал со кој располагаат. Особено е битно компанијата транспарентно да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политика Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во ...
сите 128 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 77 | | | веќе видена

„ВД Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“, напиша градоначалничката на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помалку трансакции, понизок промет остварен на Македонска берза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: