Бруто платата во компаниите во ТИРЗ е над 1100 евра


Инфлацијата во еврозоната паѓа. Ќе најават ли монетарните власти намалување на каматите во јуни по новата седница на Советот на ЕЦБ? Сè уште не е сигурно, но ...
| | веќе видена | слични
4 копии

“Најновиот извештај на Светската банка констатираше дека Македонија има највисоко ниво на раст на реалната плата и на продуктивноста од сите шест земји од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неповолните прогнози на Светска банка за идниот раст на нашата економија според универзитетскиот професор Дарко Лазаров се само уште еден, дополнителен ...
| | веќе видена | слични

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски вели дека Македонија има највисоко ниво на раст на реалната плата и на продуктивноста од сите шест земји од регионот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годишната стапка на инфлацијата во Германија во согласност со претходните прелиминарни проценки, од февруарските 2,5 отсто, во март се намали на 2,2 отсто и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Променливо облачно време, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме, најавуваат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 275 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бруто платата во компаниите во ТИРЗ е над 1100 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: