ТРОЈЦА „КАПИТАЛЦИ“ ЈА РАЗДРМАА БЕРЗАТА - со акции на „Алкалоид“, Комерцијална банка и „Макпетрол“ поминаа блокови од 540 илјади евра


Вкупно 540 илјади евра се истргувани вчера со акциите на компаниите македонски „капиталци“ кои котираат на Македонската берза. Или, вчера на Берзата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добивката на Македонската берза за хартии од вредност лани е 6 пати помала во споредба со 2022 година. Добивката на берзата е двапати пониска од годишната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Блок трансакција од над два милиони евра е реализирана со акции на „Македонијатурист“. Познат купувач ги инвестирал парите ...
| | веќе видена | слични

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) извести дека работела со профит во 2023 година благодарение на растот на каматните стапки и добрите резултати на ...
| | веќе видена | слични

Добивката е 180 илјади евра, и од неа нема да се дели дивиденда за акционерите на компанијата. За оваа одлука ќе се гласа на Собранието на акционери на ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Одборот на директори на Берзата неодамна биле реизбрани, па тие уште четири години ќе ја вршат својата функција. На местото претседател на Бордот ...
| | веќе видена | слични

Транспарентните компании ја објавуваат речиси секоја промена во акционерскиот капитал со кој располагаат. Особено е битно компанијата транспарентно да ...
| | веќе видена | слични

Двете деца на Светозар Јаневски, Драгана Јаневска и Јане Јаневски, стануваат директори во успешната компанија која ја создаде овој познат бизнисмен, винарската ...
| | веќе видена | слични

Оставка поднел еден од членовите на Одборот на директори на шпедитерската компанија во земјава „Макошпед“ и тоа неизвршниот член на Одборот, Никола Лазаров. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРОЈЦА „КАПИТАЛЦИ“ ЈА РАЗДРМАА БЕРЗАТА - со акции на „Алкалоид“, Комерцијална банка и „Макпетрол“ поминаа блокови од 540 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: