За 6% поскапи угостителските услуги во март споредено со истиот месец лани


8 копии
6 копии

Време зa читање: 3 минути Од месец во месец сѐ повеќе туристи ја посетуваат Македонија, а зголемен е и интересот на странците, кои се постојано доминантни во ...
| | веќе видена | слични

Бројот на туристи во февруари е зголемен за 7,9 проценти во споредба со истиот месец минатата година, а бројот на ноќевања пораснал за 7,7 проценти, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 12. април 2024 (ИНПРЕС) – Во февруари годинава Република Македонија ја посетиле вкупно 44. 224 туристи, од кои 39 % биле домашни, а 61 % се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 254 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 6% поскапи угостителските услуги во март споредено со истиот месец лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: