Ангеловска-Бежоска: Подобриот пристап до финансии е важен за инклузивен раст за регионот на Западен Балкан

4 копии

На покана на Европскиот фонд за Југоисточна Европа (ЕФСЕ), гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска, заедно со гувернерката на централната банка на Босна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На покана на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Централната банка на Франција, гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше на „Регионалниот форум за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи е дел од иницијативата Даночни инспектори без граници, проект што се реализира во соработка со ОЕЦД – Организацијата за економска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 590 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси и министерот за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахија загинаа во хеликоптерска несреќа во неделата. Аналитичарите ...
сите 228 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 287 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска: Подобриот пристап до финансии е важен за инклузивен раст за регионот на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: