Во две блок трансакции купени 110 акции на „Реплек“


Двете деца на Светозар Јаневски, Драгана Јаневска и Јане Јаневски, стануваат директори во успешната компанија која ја создаде овој познат бизнисмен, винарската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Споредбата со претходниот месец во однос на пласманот на резервите говори дека е зголемен процентот на резерви пласирани во хартии од вредност и злато додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Две блок трансакции се реализирани вчера на Берзата со акции на „Макпетрол“ и на Стопанска банка Битола. Првата е во вредност од ...
| | веќе видена | слични

Ако врвот на македонскиот бизнис е дефинитивно сконцентриран меѓу котираните и најтргуваните компании на Берзата, тогаш месечниот берзански билтен е еден ...
| | веќе видена | слични

Акционерите ќе одлучат дали ќе го одобрат предлогот за покривање на загубата за ланското работење во износ од 3,09 милиони евра. Банката ги има парите во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Март нема да се вброи меѓу подобрите месеци за Македонската берза, особено што обележан со доминантен минусен предзнак уследи по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потврдата дека Стево пали на курбла, пристигна денеска. Вчера, токму од Тетово, го прашав што направи за малиот генијалец Македон и што презеде за случајот, со ...
сите 506 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 389 | | | веќе видена

Израел очекува напад од Иран, опасност од голема војна на Блискиот Исток. Американските власти веруваат дека Иран може да го нападне Израел за само неколку ...
сите 174 | | | веќе видена

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече ...
сите 197 | | | веќе видена

Во рамките на кампањата за претседател на Република Македонија на кандидатката проф. д-р Гордана Силјановска- Давкова се одржа митинг во Гостивар. Во својот ...
сите 97 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во две блок трансакции купени 110 акции на „Реплек“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: