ЕВН ќе ги снабдува граѓаните со струја и во следните пет години

Србија, Унгарија и Словенија ги обединија берзите за електрична енергија. Заедничката регионална берза е вклучена меѓу трите водечки во Европа и се очекува да ...
| | веќе видена | слични

Србија, Унгарија и Словенија ги обединија берзите за електрична енергија. Заедничката регионална берза беше вклучена меѓу трите водечки во Европа. И тоа носи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три дена по неофицијалниот избор на ЕВН Хоум за старо нов универзален снабдувач, нема официјална информација како се одвивал изборот и како течела аукцијата, ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 05 април просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
| | веќе видена | слични

ЕВН ХОУМ останува Универзален снабдувач, велат извори за Телма. Според, информациите аукцијата била утринава. Ова значи дека и во следните пет години ЕВН ХОУМ ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме останува универзален снабдувач на регулираниот пазар на електрична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи. Маржата што се постигнала на ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме е повторно избран за нов универзален снабдувач на регулираниот пазар на електрична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи. Извори од Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 584 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН ќе ги снабдува граѓаните со струја и во следните пет години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: