ДАЛИ ХРВАТСКА ЛЕТОВО НЕМА ДА БИДЕ „ВЕТЕНА ЗЕМЈА“ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ - во март најголем пад на индексот на слободни места, само готвачите уште се „мирни“


Индексот на слободни работни места OVI за март падна за 8,2 отсто во однос на март минатата година, што е негов најголем пад во последните 37 месеци, додека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Замрзнувањето на цените на храната се краткорочна, а не структурна мерка која може да се користи на долг рок. Со неа само привремено, вештачки, одржувате некое ...
| | веќе видена | слични

Минатата година Северна Македонија заврши со најмал економски раст, а такви се прогнозите и за оваа година, во споредба со другите земји од Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Македонија има најнизок економски раст меѓу земјите од Западен Балкан, состојба потврдена лани, а такви се очекувањата и за годинава. ...
| | веќе видена | слични

Светска банка прогнозира раст на македонската економија од 2,5% за годинава, а во наредната година 2,9%. Инфлацијата ќе има тренд на намалување и за годинава ...
| | веќе видена | слични

Опасноста од долготрајна инфлација е поголема во Велика Британија отколку во САД, рече денеска официјалната претставничка на Банката на Англија, Меган Грин во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 666 | | | веќе видена

Додека светот нервозно го очекуваше исходот од иранскиот напад врз Израел, некои арапски земји веќе презедоа чекори за намалување на неговото влијание, пишува ...
сите 180 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 154 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 247 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ХРВАТСКА ЛЕТОВО НЕМА ДА БИДЕ „ВЕТЕНА ЗЕМЈА“ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ - во март најголем пад на индексот на слободни места, само готвачите уште се „мирни“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: