Колку е поголема вредноста на индексот на нестабилност, толку е потурбулентна берзата

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Немаше поголеми потреси на пазарите за време на ...
| | веќе видена | слични

Американската економија додаде 303.000 работни места во март (прогнозите беа 200.000), а стапката на невработеност падна од 3,9% на 3,8%. Исклучителните ...
| | веќе видена | слични

На европските берзи во четврток наутро се тргува претпазливо бидејќи инвеститорите не сакаат да ризикуваат додека чекаат одлуки и пораки од состанокот на ...
| | веќе видена | слични

Европските берзански индекси денеска се во пораст, а истовремено поскапеа нафтата, златото и пченицата. Индексот DAX на Франкфуртската берза денеска во 9 часот ...
| | веќе видена | слични

Наглото зголемување на американските царини за увоз од Кина – кои претседателскиот кандидат Доналд Трамп вети дека ќе ги наметне доколку биде избран – ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Дали да купам стан? Кога да купам куќа? Дали цените ќе се намалат или зголемат? Речиси и не постои граѓанин кој барем еднаш не си ги поставил овие прашања на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 593 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку е поголема вредноста на индексот на нестабилност, толку е потурбулентна берзата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: