ФРЧАТ БЛОКОВИ СО АКЦИИТЕ НА „РЕПЛЕК“, НЕКОЈ УПОРНО КУПУВА - кој плати 184 илјади евра за последните два пакети


Повторно на Берзата преку блок трансакции се купуваат акции на фармацевтската компанија „Реплек“. Очигледно е дека е таа многу интересна за инвеститорската ...
| | веќе видена | слични

Двете деца на Светозар Јаневски, Драгана Јаневска и Јане Јаневски, стануваат директори во успешната компанија која ја создаде овој познат бизнисмен, винарската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Две блок трансакции се реализирани вчера на Берзата со акции на „Макпетрол“ и на Стопанска банка Битола. Првата е во вредност од ...
| | веќе видена | слични

Ако врвот на македонскиот бизнис е дефинитивно сконцентриран меѓу котираните и најтргуваните компании на Берзата, тогаш месечниот берзански билтен е еден ...
| | веќе видена | слични

Акционерите ќе одлучат дали ќе го одобрат предлогот за покривање на загубата за ланското работење во износ од 3,09 милиони евра. Банката ги има парите во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Март нема да се вброи меѓу подобрите месеци за Македонската берза, особено што обележан со доминантен минусен предзнак уследи по ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Акции 5.290 на број, сите обични, минале низ процесот на нетрговските трансфери минатата недела, која бележи скромни почетоци. Првиот ...
| | веќе видена | слични

Скопски „Жито Лукс“ најавува континуитет на успешното деловно работење годинава. Во неговиот план декларира дека очекува раст на добивката пред оданочување за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 540 илјади евра се истргувани вчера со акциите на компаниите македонски „капиталци“ кои котираат на Македонската берза. Или, вчера на Берзата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки ...
сите 611 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 457 | | | веќе видена

Сите држави имаат своја мафија, ама во Македонија има опасност мафијата да има своја држава! Битката со мафијата мора да биде бескомпромисна, многу е тешка, но ...
сите 470 | | | веќе видена

Носителот на листата за ИЕ 2 на Коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, денеска се обрати на прес-конференција која се одржа во Скопје. ...
сите 398 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 257 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФРЧАТ БЛОКОВИ СО АКЦИИТЕ НА „РЕПЛЕК“, НЕКОЈ УПОРНО КУПУВА - кој плати 184 илјади евра за последните два пакети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: