Работниците во рестораните за брза храна во Калифорнија ќе имаат повисок минималец

Во американската сојузна држава Калифорнија во понеделникот стапи на сила законот според кој големите синџири на ресторани за брза храна мора да им плаќаат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Илјадници млади Италијанци, кои главно се вработени во угостителството во Велика Британија, наскоро ќе мора да ја напуштат земјата поради новите владини уредби ...
| | веќе видена | слични

Останато

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 342 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 202 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 132 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работниците во рестораните за брза храна во Калифорнија ќе имаат повисок минималец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: