РЕЦЕПТОТ ГО ИМА „ГРАНИТ“: КАКО СЕ ПРАВАТ ПРИХОДИ ОД 87 МИЛИОНИ ЕВРА - еве колку оствари чист профит градежниот гигант


Одлична добивка од 2,1 милиони евра објави нашиот градежен гигант „Гранит“. Сосема солиден резултат на една од најстарите и најстабилни македонски компании, ...
| | веќе видена | слични

Двете деца на Светозар Јаневски, Драгана Јаневска и Јане Јаневски, стануваат директори во успешната компанија која ја создаде овој познат бизнисмен, винарската ...
| | веќе видена | слични

Оставка поднел еден од членовите на Одборот на директори на шпедитерската компанија во земјава „Макошпед“ и тоа неизвршниот член на Одборот, Никола Лазаров. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Две блок трансакции се реализирани вчера на Берзата со акции на „Макпетрол“ и на Стопанска банка Битола. Првата е во вредност од ...
| | веќе видена | слични

Ако врвот на македонскиот бизнис е дефинитивно сконцентриран меѓу котираните и најтргуваните компании на Берзата, тогаш месечниот берзански билтен е еден ...
| | веќе видена | слични

Акционерите ќе одлучат дали ќе го одобрат предлогот за покривање на загубата за ланското работење во износ од 3,09 милиони евра. Банката ги има парите во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Март нема да се вброи меѓу подобрите месеци за Македонската берза, особено што обележан со доминантен минусен предзнак уследи по ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Акции 5.290 на број, сите обични, минале низ процесот на нетрговските трансфери минатата недела, која бележи скромни почетоци. Првиот ...
| | веќе видена | слични

Скопски „Жито Лукс“ најавува континуитет на успешното деловно работење годинава. Во неговиот план декларира дека очекува раст на добивката пред оданочување за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕЦЕПТОТ ГО ИМА „ГРАНИТ“: КАКО СЕ ПРАВАТ ПРИХОДИ ОД 87 МИЛИОНИ ЕВРА - еве колку оствари чист профит градежниот гигант

Од:
До кого (е-маил):
Порака: