Која банка ќе ја исплати највисоката дивиденда? Изнесува 2.560 денари за акција!


На изненадување на целата инвеститорска заедница дивидендниот аутсајдер „Силк Роуд Банка“ ќе исплати бруто дивиденда од 41,6 евра по акција. Лани оваа банка ...
| | веќе видена | слични

Двете деца на Светозар Јаневски, Драгана Јаневска и Јане Јаневски, стануваат директори во успешната компанија која ја создаде овој познат бизнисмен, винарската ...
| | веќе видена | слични

Оставка поднел еден од членовите на Одборот на директори на шпедитерската компанија во земјава „Макошпед“ и тоа неизвршниот член на Одборот, Никола Лазаров. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Две блок трансакции се реализирани вчера на Берзата со акции на „Макпетрол“ и на Стопанска банка Битола. Првата е во вредност од ...
| | веќе видена | слични

Ако врвот на македонскиот бизнис е дефинитивно сконцентриран меѓу котираните и најтргуваните компании на Берзата, тогаш месечниот берзански билтен е еден ...
| | веќе видена | слични

Акционерите ќе одлучат дали ќе го одобрат предлогот за покривање на загубата за ланското работење во износ од 3,09 милиони евра. Банката ги има парите во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Март нема да се вброи меѓу подобрите месеци за Македонската берза, особено што обележан со доминантен минусен предзнак уследи по ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Акции 5.290 на број, сите обични, минале низ процесот на нетрговските трансфери минатата недела, која бележи скромни почетоци. Првиот ...
| | веќе видена | слични

Скопски „Жито Лукс“ најавува континуитет на успешното деловно работење годинава. Во неговиот план декларира дека очекува раст на добивката пред оданочување за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фридом хаус со шамар за ДУИ и СДСМ и лицето кое збор не кажа и нема храброст да зуцне против нив, затоа што очекува поддршка од нив за претседателската трка, ...
сите 681 | | | веќе видена

Не треба, посочи таа, да одите надвор ако немате консензус за најважните прашања. Но што е најважно не менувајте го ставот под притисок, не е компромис се што ...
сите 137 | | | веќе видена

На 10.04.2024 во 10:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица привеле седум лица мигранти од Непал, ...
сите 264 | | | веќе видена

Ако се поништи Преспанскиот договор ние излегуваме од НАТО. Просто кажано, ќе нѐ исклучат од организацијата. Ако таа госпоѓа (се однесува на Гордана ...
сите 174 | | | веќе видена

Стручни лица велат дека убијците на Данка Илиќ имаат добра причина зошто не откриваат каде е телото на девојчето. Полиграфистот Никола Новак вели дека првата ...
сите 680 | | | веќе видена

Од Стопанската комора на Србија (ПКС) соопштија дека до 2 април годинава 2.239 граѓани побарале ИД број на Отворен Балкан за слободен пристап до пазарот на ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која банка ќе ја исплати највисоката дивиденда? Изнесува 2.560 денари за акција!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: