Нетанјаху: Убиството на хуманитарците беше ненамерно, тоа е трагичен инцидент


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска го нарече „трагичен инцидент“ убиството на седумте членови на хуманитарната организација „Светска централна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Лидерот на „Хамас“ Исмаил Ханија во интервју за телевизијата „Ал Џезира“ ја потврди смртта на своите синови и рече дека Израел ги убил, воден од „духот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Тројцата синови – Хазем, Амир и Мохамед, загинале во бомбардирањето на возилото со кое патувале во кампот Ал Шати. Двајца од внуците на Ханије, исто така, се ...
| | веќе видена | слични

Тројца синови на политичкиот водач на Хамас, Исмаил Ханије, се убиени во израелски воздушен напад во близина на кампот Шати, во градот Газа. Двајца од внуците ...
| | веќе видена | слични

Турското министерство за трговија соопшти дека од 9 април 2024 година се воведени ограничувања за извоз на одредени стоки во Израел. Во соопштението се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израел на преговорите за прекин на огнот во Газа во Египет, се согласи на отстапки во врска со враќањето на Палестинците на северот од енклавата, но верува ...
| | веќе видена | слични

Тројца синови на политичкиот водач на Хамас, Исмаил Ханије, се убиени во израелски воздушен напад во близина на кампот Шати, во градот Газа. Ханије, во својата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 593 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот ...
сите 404 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху: Убиството на хуманитарците беше ненамерно, тоа е трагичен инцидент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: