Твитер видео: Како беше извршен грабежот на маркетот во Црниче?


На социјалните мрежи доцна синоќа беше објавена снимка од грабежот на маркет во скопската населба Црниче. На снимката може да се забележи возило и лица кои се ...
| | веќе видена | слични

Невообичаена кражба се случила во Обреновац кога засега непознати сторители успеале да украдат тешка градежна машина, која била паркирана во близина на пумпата ...
| | веќе видена | слични

Крадци во Лос Анџелес изминатиот викенд извршија еден од најголемите грабежи на готовина во историјата на градот – украдоа дури 30 милиони долари од складиште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Крадците го пробиле покривот на зградата низ која влегле во неделата вечерта, а грабежот бил откриен ден подоцна откако бил отворен сефот, јавува Sky News. Сè ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И натаму не е јасно како крадците го избегнале вклучувањето на алармот во овој објект. Околу 30 милиони долари биле украдени од објект за складирање на пари во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според видеото објавено на социјалните мрежи, може да се забележи возило и лица кои се обидуваат да го одземат сефот од маркетот. Додека е вклучен алармот, тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 593 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Твитер видео: Како беше извршен грабежот на маркетот во Црниче?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: