Пендаровски: Вечерва повторно ја барам довербата од вас, во изминативе пет години зад моето име нема ни една афера


Вечерва се одржа промотивна, граѓанска конвенција на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Во своето обраќање пред присутните Пендаровски истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на кампањата за Претседател на Република Македонија на кандидатката Проф. Др Гордана Силјановска Давкова се одржа митинг во Радовиш. Таа во својот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва од Неготино одговори на прозивката од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски за идните ...
| | веќе видена | слични

Гордана Силјановска Давкова на митингот во Радовиш од говорницата му одговори на Пендаровски кој денеска претходно од Демир Капија нагласи дека ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски вечерва од Неготино остро му одговори на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски за идните планови. ,,На почетокот на на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска беше заедно со граѓаните на општините Градско и Росоман. Пред граѓаните, Пендаровски посочи дека во ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска на средба со граѓаните на Демир Капија се осврна на моментот кој веќе е добро познат низ медиумите и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 720 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 169 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 276 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 195 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Вечерва повторно ја барам довербата од вас, во изминативе пет години зад моето име нема ни една афера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: