Столтенберг предлага 100 милијарди евра воена помош за Украина


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, предложи петгодишен пакет воена помош за Украина од 100 милијарди евра (107 милијарди долари), што ќе ѝ даде на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Командантот на европската команда на американската армија Кристофер Каволи денеска изјави дека Украина, без американска поддршка, наскоро ќе остане без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, смета дека одложувањето на испораката на западна муниција во Киев ќе и овозможи на Русија да ја продолжи ...
| | веќе видена | слични

Украина сѐ уште не ги исполнила условите кои се потребни за земјата да влезе во НАТО. Ова го соопшти врховниот командант на комбинираните сили на Алијансата во ...
| | веќе видена | слични

„Колку што разбирам, канцеларот верува дека, имајќи предвид дека е претставник на ненуклеарна држава, ова е најмоќното оружје што го има Германија“, рече ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го критикуваше германскиот канцелар Олаф Шолц затоа што одбил да испрати крстосувачки ракети „Таурус“ од германско ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 584 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг предлага 100 милијарди евра воена помош за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: