На турска авио компанија ѝ се забранети летови кон ЕУ поради врските со Русија (ВИДЕО)

Сопственичката структура на оваа компанија е проблематична за властите на ЕУ кои сметаат дека голем удел имаат руски компании или поединци. Одлуката за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Администрацијата на претседателот на САД ќе забрани американските компании и граѓани да ги користат софтверските производи на руската „Касперски лаб“, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 460 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ќе оди во Кина од 24 до 26 април на разговори со високи претставници во Шангај и Пекинг. Второто патување на ...
сите 280 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 533 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 330 | | | веќе видена

„Од овде сакам да му порачам и на господинот Ахмети, но и на мојот противкандидат Османи, којшто под завеса на голем поборник за европски права, со ваквото ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На турска авио компанија ѝ се забранети летови кон ЕУ поради врските со Русија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: