Претседателските кандидати потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, освен Стевчо Јакимовски

Кандидатите за претседател на државата денеска во Државната изборна комисија го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори. Стево Пендаровски изрази ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сомневањата за прекршување на одредбите од Законот за спречување на корупција и судир на интереси и од Изборниот законик се основани, приговорот поднесен од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сомневањата за прекршување на одредбите од Законот за спречување на корупција и судир на интереси и од Изборниот законик, се основани, приговорот поднесен од ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупција го усвои приговорот на кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова за кршење на изборните правила од ...
| | веќе видена | слични

Комисијата, како што беше кажано, согласно надлежностите, ќе преземе мерки и ќе иницира постапка за утврдување одговорност пред надлежните органи.Според ...
| | веќе видена | слични

Комисијата, согласно надлежностите, ќе преземе мерки и ќе иницира постапка за утврдување одговорност пред надлежните органи. Против одлуката е дозволена тужба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И Тел Авив и Техеран го минимизираа израелскиот воздушен напад во Иран во петокот, сугерирајќи дека ниту една страна не сака да ја види ситуацијата да ескалира ...
сите 821 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Многу е важно да споменеме што ни се случуваше изминативе 6 и половина години, грабеж, понижување, срам и да не дозволиме никогаш повеќе да се повторат. ...
сите 415 | | | веќе видена

Со ВМРО повторно ќе ја пропуштиме нашата шанса, а Мицкоски за тоа ќе ја обвинува ЕУ бидејќи тој не е човек кој презема одговорност за ништо, рече претседателот ...
сите 308 | | | веќе видена

Центарот за Политички Истражувања и Комуникации (ЦРПЦ), во соработка со Здружението за новинарство, информирање, комуникации и маркетинг услуги „Глас на ...
сите 165 | | | веќе видена

Ставот на Министерството за здравство е позитивен кон приватните специјализанти,но решение ќе има после изборите, се вели во соопштението од МЗ. Приватните ...
сите 147 | | | веќе видена

Даштевски во интервју за Македонската радио и телевизија вели дека ДИК е подготвена да спроведе фер, демократски и кредибилни избори. Очекува изборите да ...
сите 120 | | | веќе видена

Сиљановска-Давкова рече дека најважната битка што мора да почне на 24 април е бескомпромисната борба против корупцијата и криминалот.„Ние кога го критикуваме ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателските кандидати потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, освен Стевчо Јакимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: