Села ги доби печатите на Алијанса со одлука на тетовскиот суд, Таравари најавува жалба

Зијадин Села е повторно претседател на Алијанса за Албанците- во официјално соопштение од партијата, попладнево соопштија дека тетовскиот суд одлучил Села да ...
| | веќе видена | слични

„Многу е лошо што Движењето Ветвендосје (Самоопределување) и неговиот лидер премиерот на Косово Албин Курти се вклучува во изборите во Македонија, тоа е ...
| | веќе видена | слични

„Претседателскиот кандидат Арбен Таравари игра со две стратегии: еднаш е Европеец, со европска стратегија, кому не му е важно дали е Албанец, или Македонец, но ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за политички систем, Артан Груби во емисијата Пресинг на ТВ Клан Македонија изјави дека идната влада ќе ја формира ДУИ на Али Ахмети како што тој ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарите се скептични иако изгледа легално. Еве ги нивните гледишта. Движењето Самоопределување на премиерот на Косово Албин Курти влегува на политичката ...
| | веќе видена | слични

И пред почетокот на кампањата за парламентарните избори – 18 април, ако се суди според изјавите на главните политички актери, досега имаме тројца идни премиери ...
| | веќе видена | слични

На стартот на кампањата за претседателски избори, за ветар во грб претседателскиот кандидат на коалицијата Вреди, Арбен Таравари синоќа се сретнал со ...
| | веќе видена | слични

„Пропаднаа обидите однадвор да се влијае врз изборите во Македонија. Мешањата на Албин Курти и Ветвендосје (Самоопределување) во Македонија никогаш не биле ...
| | веќе видена | слични

„ Претседателскиот кандидат од албанската опозициска коалиција ‘Вреди’ Арбен Таравари, придружуван од двајца свои соработници и поддржувачи, вчеравечер, на 3 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 720 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 169 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 276 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 195 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села ги доби печатите на Алијанса со одлука на тетовскиот суд, Таравари најавува жалба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: