Кривична пријава за скопјанец за „загрозување на сигурноста“ и „неизвршување судска одлука“

Против З.Ц. од Скопје, овластено службено лице во СВР Скопје, поднесена е кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

Двајца полициски службеници ќе одговараат кривично за несовесно работење во службата откако во два наврати евидентирале лица дека влегле во Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против двајца полицајци, вработени на Граничниот премин Долно Блаце, поради несовесно работење во службата. На 31.01.2024 и ...
| | веќе видена | слични

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава и достави предлог за утврдување дисциплинска ...
| | веќе видена | слични

Поднесени се кривични пријави против двајца полицајци од граничниот премин Блаце затоа што евидентирале на влез во земјава турски државјани кои воопто не ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против М.И. и К.С, полициски службеници со работа на граничен премин Долно Блаце поради несовесно работење во службата кое се ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид ќе поднесе соодветна кривична пријава против полициски службеник со иницијали А.М., по целосно документирање на случајот, по извршена контрола на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На 29 март, вработени во Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, извршиле контрола на работното место на ...
| | веќе видена | слични

Шише со течност, прашкаста материја, како и остатоци од бела прашкаста материја се пронајдени при контрола на работното место на полицискиот службеник А.М. од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 593 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за скопјанец за „загрозување на сигурноста“ и „неизвршување судска одлука“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: