Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Сè уште нема конкретни резултати во полициската истрага по обидот за убиство на градоначалникот на Арачиново. Првично приведените двајца осомничени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во денешното гостување на „Слободен печат“ вели дека МВР сè уште ги нема приведено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерот за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев во утринското гостување на Слободен печат, кажа дека напаѓачите на градоначалникот на Арачиново се ...
| | веќе видена | слични

Заменикот-министер за внатрешни работи во техничката влада, Митко Бојмацалиев демантира дека има уапсени лица поврзани со неуспешниот атентат врз ...
| | веќе видена | слични

За помагање во обидот за атентат врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, приведени биле две лица објави телевизија Сител. Во тек е постапката да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Две лица се приведени под сомнение за помагање во врска со инцидентот кој се случи во Арачиново во кој настрадаа две лица. Извори од МВР велат дека полицијата ...
| | веќе видена | слични

Во однос на Арачиновскиот Европски фронт на СДС и ДУИ имаме само едно прашање за кое што молиме за одговор, а тоа е согласно кој дел од преговорите со ЕУ и кое ...
| | веќе видена | слични

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, објави ТВ21. Се прават напори ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки ...
сите 602 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 500 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Победуваме силно затоа што во секој од вас се раѓа чувство на вознемиреност и длабоко во себе знаете дека е во прашање Македонија. За нашата татковина се ...
сите 212 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Од:
До кого (е-маил):
Порака: