Само еден бод за Тотенхем против Вест Хем


На Арсенал, Ливерпул и Манчестер Сити им остануваат уште само седум натпревари во борбата за титулата во Премиерлигата. Моментално лидер е тимот на Арсенал со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Вулверхемптон постигна гол за израмнување против Вест Хем, но радоста на домашните траеше кратко, бидејќи главниот судија доби повик од ВАР собата. Тони ...
| | веќе видена | слични

Eкипата на Вест Хем на гостински терен славеше победа против Вулверхемпто нод 1:2 во денешниот натпревар од 32. коло во Премиер лигата и со овие три бода се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во саботата од 16 часот се одиграа пет натпревари во 31. коло во Премиер лигата. Астон Вила од 2:0, се најде во ситуација да спасува еден бод, Лутон и Вест Хем ...
| | веќе видена | слични

Вест Хем го совлада Вулверхемптон со 1-2 на гостински терен и се израмни со Манчестер јунајтед на шестото место. Решавачкиот гол го постигна Вард-Проуз во 84. ...
| | веќе видена | слични

Од терминот од 16 часот во Премиер лигата се одиграа пет натпревари на кои бодовите беа поделени на соочувањето меѓу Астон Вила и Брентфорд (3-3), додека по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 342 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 202 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 132 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само еден бод за Тотенхем против Вест Хем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: