Херцог се извини поради загинувањето на седум хуманитарни работници во Газа


Израелскиот претседател Јицак Херцог вечерва упати извинување поради загинувањето на седум хуманитарни работници од американската невладина организацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на израелската дипломатија се закани дека силите на неговата земја директно ќе го нападнат Иран доколку земјата изврши напад врз Израел од нејзина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хамнеи, денеска изјави дека Израел „мора да биде казнет“ и „ќе биде казнет“ за нападот врз иранскиот конзулат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи денеска изјави дека Израел мора и ќе биде казнет за нападот врз иранскиот конзулат во Сирија. Воени авиони, за ...
| | веќе видена | слични

Ирански напад врз Израел од сопствена територија би предизвикал израелски одговор во иста мерка, изјави денеска министерот за надворешни работи Израел Кац.„Ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иран се наоѓа под притисок да одговори на израелското убиство на високиот ирански командант во Дамаск, но опциите на Техеран се ограничени, сметаат светските ...
| | веќе видена | слични

„По злосторничкиот напад на израелскиот режим врз иранскиот конзулат во Дамаск, одговорот на Иран на ова злосторство ќе фрли тешка сенка врз Израел“, се вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 584 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Херцог се извини поради загинувањето на седум хуманитарни работници во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: