ФОРБС: РУСКИТЕ МИЛИЈАРДЕРИ ЛАНИ СТАНАЛЕ ПОБОГАТИ ЗА 72 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, а најбогат е – некогашниот прв човек на Лукоил


Време зa читање: 3 минути Вагит Алекперов, поранешниот претседател на нафтената компанија Лукоил, според магазинот Форбс е најбогатиот човек во Русија. ...
| | веќе видена | слични

Животот и особено огромното богатство на семејството Амбани донекаде потсетува на животите на ликовите од американските серии за ултрабогатите, како што е ...
| | веќе видена | слични

По годишната листа на најбогати луѓе во светот, магазинот Форбс ја објави и „30 Under 30 Europe“ за оваа година. На листата се наоѓаат 300 основачи и ...
| | веќе видена | слични

Оваа година двајца од првите десет најбогати Словенци влегоа во областа на производството на храна. Зошто богатите вложуваат многу во земјоделството? Минатата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Детали петок, 05 април 2024 Престижниот магазин Forbes ја објави листата на жени кои имаат најмногу нули на сметките, а најсиромашната жена има „само“ 29 ...
| | веќе видена | слични

Светот оваа година има 2.781 милијардери.Најмладата на листата на Форбс на жени милијардери, 19 години. Најбогат човек на светот на листата на милијардери на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 720 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 169 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 276 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 195 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОРБС: РУСКИТЕ МИЛИЈАРДЕРИ ЛАНИ СТАНАЛЕ ПОБОГАТИ ЗА 72 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, а најбогат е – некогашниот прв човек на Лукоил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: