ГРОМ ги објави носителите на шесте изборните листи


Партијата Демократи ги провомовираше листите на кандидати за пратеници во шесте изборни единици за парламентарните избори кои ќе се одржат на 8 мај. Во изборна ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата „Вреди“ ги објави листите за пратеници. Носител на листа во изборна единица еден е Изет Меџити, во двојката е Африм Гаши, во третата изборна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најпрво сакаме да ве информираме дека коалицијата ВЛЕН пишува историја и за прв пат ќе се натпреварува со листи за пратеници во сите изборни единици, нешто што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки ...
сите 591 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 499 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

На денешната средба во рамките за состојбата на Блискиот Исток ќе разговараме за пакет санкции за Иран за што треба да се согласат сите земји членки, бидејќи ...
сите 202 | | | веќе видена

„Победуваме силно затоа што во секој од вас се раѓа чувство на вознемиреност и длабоко во себе знаете дека е во прашање Македонија. За нашата татковина се ...
сите 214 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРОМ ги објави носителите на шесте изборните листи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: