Крмов: Левица на изборите ќе оди со нови луѓе, на листите се децата на транзицијата


Носителот на листата од Левица во третата изборна единица Борислав Крмов вели дека ќе ги поднесат листите до ДИК пред крајот на рокот. Претпоставувам ќе бараат ...
| | веќе видена | слични

Партијата Демократи ги провомовираше листите на кандидати за пратеници во шесте изборни единици за парламентарните избори кои ќе се одржат на 8 мај. Во изборна ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Ноќеска на полноќ заврши рокот за поднесување кандидатски листи за изборите за пратеници на 8 мај. Според информациите од Државната изборна комисија (ДИК) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки ...
сите 611 | | | веќе видена

Сите држави имаат своја мафија, ама во Македонија има опасност мафијата да има своја држава! Битката со мафијата мора да биде бескомпромисна, многу е тешка, но ...
сите 470 | | | веќе видена

Носителот на листата за ИЕ 2 на Коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, денеска се обрати на прес-конференција која се одржа во Скопје. ...
сите 312 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 282 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крмов: Левица на изборите ќе оди со нови луѓе, на листите се децата на транзицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: