Силен земјотрес ја погоди Црна Гора


5 копии
13 копии

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди североисточниот дел на Тајван. Ова го соопшти Централната метеоролошка управа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди југот на автономната ујгурска област Ксинџијанг, на крајниот северозапад на Кина, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати во земјотресот што го зафати Тајван оваа недела се искачи на 13. Стотици луѓе остануваат блокирани, јави ДПА, повикувајќи се на властите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на загинати од силниот земјотрес во Тајван се искачи на 13 во саботата, откако беше пронајдено уште едно тело во тешко погодениот национален парк ...
| | веќе видена | слични

Зградата, која треба да биде урната од безбедносни причини, стана симбол на земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала. Вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 720 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 169 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 195 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен земјотрес ја погоди Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: