Еве што пребарувала мајката на малата Данка на интернет, пред исчезнувањето – информации по вештачењето на телефонот на Ивана Илиќ


По вештачењето на телефонот на мајката на исчезнатата Данка Илиќ, откриено е дека таа непосредно пред исчезнувањето на детето го пребарувала граничниот премин ...
| | веќе видена | слични

„Не можам да кажам што мислам дека му направија на телото на Данка“ . Иако осомничените целосно го признале делото што го направиле, една работа останува ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден беа прегледани и нови локации каде евентуално би можело да биде сокриено телото на малата двегодишна Данка Илиќ. Се претресувале ...
| | веќе видена | слични

Бруталното убиство на 2-годишната Данка Илиќ во приградската населба Банско Поље кај Бор и по 15 дена ја тресе Србија и регионот. Додека полицијата и ...
| | веќе видена | слични

Светлана Драгијевиќ, мајката на убиецот на Данка Илиќ, даде изјава за медиумите и ги остави сите без зборови. Освен Дејан, кој е осомничен дека го задавил ...
| | веќе видена | слични

Управата за криминалистички работи и полицијата, поделени во групи, денеска ги пребаруваат ридовите, сè до Злотска река.Тие исто така ги пребаруваат сите ...
| | веќе видена | слични

Денеска беа блокирани гробиштата во селото Злот, каде што утре ќе биде погребан Далибор, кој пред два дена загина во полициски притвор и беше осомничен дека го ...
| | веќе видена | слични

Потрагата по телото на убиената Данка Илиќ (2) влезе во шести ден. Полицијата неуморно трага, истакна денеска државниот секретар во српското МВР Жељко Бркиќ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ќе оди во Кина од 24 до 26 април на разговори со високи претставници во Шангај и Пекинг. Второто патување на ...
сите 472 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 533 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 330 | | | веќе видена

„Од овде сакам да му порачам и на господинот Ахмети, но и на мојот противкандидат Османи, којшто под завеса на голем поборник за европски права, со ваквото ...
сите 99 | | | веќе видена

„Претседателската трка во Македонија се води меѓу двата кандидата од македонските партии, додека сегашниот претседател Пендаровски може да биде победник само ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве што пребарувала мајката на малата Данка на интернет, пред исчезнувањето – информации по вештачењето на телефонот на Ивана Илиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: