Бројот на жртвите во израелскиот напад врз иранскиот конзулат во Сирија се зголеми на 13


Бројот на загинати во израелскиот воздушен напад врз иранскиот конзулат во Дамаск се искачи на 13, од кои седум се членови на Иранската револуционерна гарда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на израелската дипломатија се закани дека силите на неговата земја директно ќе го нападнат Иран доколку земјата изврши напад врз Израел од нејзина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хамнеи, денеска изјави дека Израел „мора да биде казнет“ и „ќе биде казнет“ за нападот врз иранскиот конзулат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи денеска изјави дека Израел мора и ќе биде казнет за нападот врз иранскиот конзулат во Сирија. Воени авиони, за ...
| | веќе видена | слични

Ирански напад врз Израел од сопствена територија би предизвикал израелски одговор во иста мерка, изјави денеска министерот за надворешни работи Израел Кац.„Ако ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турските безбедносни сили приведоа 14 лица осомничени за поврзаност со терористичката група „Исламска држава“, соопшти денеска министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Јерликаја прецизираше дека тие биле приведени во рамките на операцијата „Боздоган-22“ спроведена во областите Ескишехир, Газиантеп, Самсун и Јалова од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иран се наоѓа под притисок да одговори на израелското убиство на високиот ирански командант во Дамаск, но опциите на Техеран се ограничени, сметаат светските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 600 | | | веќе видена

Сите држави имаат своја мафија, ама во Македонија има опасност мафијата да има своја држава! Битката со мафијата мора да биде бескомпромисна, многу е тешка, но ...
сите 469 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 280 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на жртвите во израелскиот напад врз иранскиот конзулат во Сирија се зголеми на 13

Од:
До кого (е-маил):
Порака: