Онлајн продавница во Грција си поиграла со потрошувачите, заработи казна од 120.000 евра

Онлајн продавница во Грција, која не ги доставувала нарачките, не им ги враќала парите на потрошувачите по откажана нарачка, но и која била недостапна за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сегашната ситуација и сериозните геополитички кризи ја нагласуваат важноста на енергетската и стратешката автономија на ЕУ, како и нејзиното проширување, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За потребата да постои единство, да постои помош и поголема поддршка од Западот, вклучително и оружје, но и за неопходноста Русија целосно да се изолира, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три девојчиња, неофицијално сестри на возраст од пет до десет години, го загубија животот во несреќа со чамец со мигранти во близина на грчкиот остров Хиос, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Потребата за доследно спроведување на Договорот од Преспа, но и ставот дека претставува не само обврска за земјата, туку и дека не може еднострано да се ...
| | веќе видена | слични

Дипломатските извори, ги коментирале сите актуелни прашања во грчката надворешна политика, односно следните чекори во односите со Турција, односите со Косово, ...
| | веќе видена | слични

Специјална платфрома за пријавување врсничко насилство, казни за насилниците, поделба на отсуствата на оправдани и неоправдани, се дел од националната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 720 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 169 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 195 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Онлајн продавница во Грција си поиграла со потрошувачите, заработи казна од 120.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: