Австриската полиција се огласи за снимката од девојчето кое наликува на исчезнатата Данка


Австриската полиција се огласи за видеото на кое се гледа девојче кое личи на исчезнатата Данка. Помина повеќе од една недела од исчезнувањето на малата Данка, ...
| | веќе видена | слични

На социјалната мрежа Твитер е покрената петиција за апсење/гонење на Саша Боројевиќ, претседателот на Здружението Семеен аларм поради изјавите што ги даде за ...
| | веќе видена | слични

До последен момент сите се надеваа дека девојчето ќе биде пронајдено живо и здраво, а дополнителна надеж поттикна видеото од Виена на кое се гледаат две жени и ...
| | веќе видена | слични

Ана по потекло од Романија, е жената која е снимена во Виена заедно со детето кое личи на Данка Илиќ, девојчето кое исчезна и е убиено во Србија. Романката ...
| | веќе видена | слични

Ана, која живее во Флоридсдорф, Виена, раскажа како дознала дека е убиена девојка од Србија и како се чувствува после се што и се случи. Имено како што е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова е краток преглед на настаните во изминатите 10 дена од потрагата по исчезнатото девојче Данка Илиќ, објавен од српскиот портал Телеграф . Данка Илиќ беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 600 | | | веќе видена

Сите држави имаат своја мафија, ама во Македонија има опасност мафијата да има своја држава! Битката со мафијата мора да биде бескомпромисна, многу е тешка, но ...
сите 469 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 280 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австриската полиција се огласи за снимката од девојчето кое наликува на исчезнатата Данка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: