Се огласи австриската полиција за снимката на девојче, кое личи на Данка


„Не можам да кажам што мислам дека му направија на телото на Данка“ . Иако осомничените целосно го признале делото што го направиле, една работа останува ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден беа прегледани и нови локации каде евентуално би можело да биде сокриено телото на малата двегодишна Данка Илиќ. Се претресувале ...
| | веќе видена | слични

Бруталното убиство на 2-годишната Данка Илиќ во приградската населба Банско Поље кај Бор и по 15 дена ја тресе Србија и регионот. Додека полицијата и ...
| | веќе видена | слични

Светлана Драгијевиќ, мајката на убиецот на Данка Илиќ, даде изјава за медиумите и ги остави сите без зборови. Освен Дејан, кој е осомничен дека го задавил ...
| | веќе видена | слични

Управата за криминалистички работи и полицијата, поделени во групи, денеска ги пребаруваат ридовите, сè до Злотска река.Тие исто така ги пребаруваат сите ...
| | веќе видена | слични

Денеска беа блокирани гробиштата во селото Злот, каде што утре ќе биде погребан Далибор, кој пред два дена загина во полициски притвор и беше осомничен дека го ...
| | веќе видена | слични

Потрагата по телото на убиената Данка Илиќ (2) влезе во шести ден. Полицијата неуморно трага, истакна денеска државниот секретар во српското МВР Жељко Бркиќ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки ...
сите 591 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 499 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Победуваме силно затоа што во секој од вас се раѓа чувство на вознемиреност и длабоко во себе знаете дека е во прашање Македонија. За нашата татковина се ...
сите 214 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи австриската полиција за снимката на девојче, кое личи на Данка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: