ДУРАКУ ТВРДИ ДЕКА ВО 2001 ГОДИНА ИМАЛЕ EДЕН ВОД СОСТАВЕН ОД РОМИ: Вели дека е невозможно да постои државата ако нема уставни измени

Носителот на листа во Изборната единица 2 од Европскиот фронт – Садула Дураку вели дека н евозможно е да постои државата доколку не се спроведат уставните ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не се промени и не сака да се менува. Напротив, ги продлабочува етничките поделби, се вели во соопштението од ДУИ. Во продолжение целото соопштение ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Последно од ВМРО, алудирајќи на правичната застапеност на Албанците, Мицкоски обвинува дека ‘лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети ја има ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ДУИ и СДСМ се лицето и опачината на една иста паричка. Ковачевски на тацна му ја подари Македонија на главниот стопан Ахмети. 100 души од ДУИ управуваат со два ...
| | веќе видена | слични

Претседателот рече дека Ахмети објаснил пред целата јавност кој е неговиот план за Македонија. И како што кажа, тој се објаснува во три едноставни зборови - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Залутаната и изгубена опозиција, во служба на проруската агенда, продолжува со напорите да внесе раздор кај Албанците преку лажни вести и измислици, секогаш во ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт не води политичка битка со албанската опозиција, туку со ВМРО-ДПМНЕ затоа што не сакаат уставни измени, изјавил синоќа во Дебар лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 602 | | | веќе видена

Сите држави имаат своја мафија, ама во Македонија има опасност мафијата да има своја држава! Битката со мафијата мора да биде бескомпромисна, многу е тешка, но ...
сите 469 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 280 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУРАКУ ТВРДИ ДЕКА ВО 2001 ГОДИНА ИМАЛЕ EДЕН ВОД СОСТАВЕН ОД РОМИ: Вели дека е невозможно да постои државата ако нема уставни измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: