Меѓународната заедница бара одговорност по нападот врз хуманитарците во Газа


Седуммина хуманитарни работници на организацијата на Светската централна кујна загинаа во воздушен напад во газа додека доставувале храна од најновиот пакет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Хамас Исмаил Ханија во интервју за телевизијата „Ал Џезира“ ја потврди смртта на своите синови и рече дека Израел ги убил, воден од „духот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Израел на преговорите за прекин на огнот во Газа во Египет, се согласи на отстапки во врска со враќањето на Палестинците на северот од енклавата, но верува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тројца синови на политичкиот водач на Хамас, Исмаил Ханије, се убиени во израелски воздушен напад во близина на кампот Шати, во градот Газа. Ханије, во својата ...
| | веќе видена | слични

Во рамката поставена од преговарачите се наведува дека во текот на првата шестнеделна пауза во борбите, Хамас треба да ослободи 40 заложници, меѓу кои и сите ...
| | веќе видена | слични

Пристапот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху кон војната во Газа е „погрешен“, изјави американскиот претседател Џо Бајден во интервју за Унивизион, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден ја критикуваше воената стратегија на Израел во Газа, оценувајќи дека пристапот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 603 | | | веќе видена

Сите држави имаат своја мафија, ама во Македонија има опасност мафијата да има своја држава! Битката со мафијата мора да биде бескомпромисна, многу е тешка, но ...
сите 469 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 280 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународната заедница бара одговорност по нападот врз хуманитарците во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: