Храната во Германија поевтини првпат од 2015 година


Време зa читање: 4 минути Преполовување на буџетскиот дефицит, а во нареднот период и негово враќање во нормалната рамка, беше најавувано лани во ноември, кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на становите во Еврозоната паднаа за 1,1% на годишно ниво во четвртиот квартал од 2023 година. Наспроти тоа, цените на становите во Европската Унија во ...
| | веќе видена | слични

Рекорден буџетски дефицит во првиот квартал, каде потрошени се 3/4 од планираниот буџет за цела година, објави дополнителната заменичка за финансии од ...
| | веќе видена | слични

Полска претпоставува дека ќе биде меѓу земјите на Европската унија против кои Европската комисија ќе покрене постапка поради прекумерниот буџетски дефицит, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се троши на големо, Македонија се задолжува само за да исплати плати и пензии и да покрие тековни трошоци. Буџетската дупка за само три месеци достигнала 404,9 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик министер за финансии во техничката Влада, Елена Петрова, денеска, на брифинг со новинарите, соопшти дека за три месеци и седум дена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 598 | | | веќе видена

Се наоѓаме пред исклучително важен момент за нашата држава, кога заеднички треба да донесеме одлука, дали Македонија ќе биде повторно горда и достоиствена, или ...
сите 401 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

За развој на општините во нашата програма е предвидено 250 милиони евра секоја година од централниот буџет до општините. За општина Лозово имаме 1 милион и 200 ...
сите 401 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Храната во Германија поевтини првпат од 2015 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: