Филмска бркотница во Скопје, им бегал со мотор па кога го фатиле виделе дека го бараат во Косово поради учество во странски војски

Вчера, полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер во атарот на село Танушевци, забележале ...
| | веќе видена | слични

Сè уште нема конкретни резултати во полициската истрага по обидот за убиство на градоначалникот на Арачиново. Првично приведените двајца осомничени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска на прес-конференција одговорајќи на новинарско прашање потврди дека вчера беа приведени двајца ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски кажа дека се приведени две лица во врска со пукањето во Арачиново. „За жал, од страна на одредени ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски изјави дека вчера биле приведени двајца осомничени за кои што се претпоставувало дека се поврзани со ...
| | веќе видена | слични

-За жал, од страна на одредени политички функционери во рамки на оваа држава се демантираат работи кои што никогаш не биле кажани ниту од мене ниту од страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во денешното гостување на „Слободен печат“ вели дека МВР сè уште ги нема приведено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерот за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев во утринското гостување на Слободен печат, кажа дека напаѓачите на градоначалникот на Арачиново се ...
| | веќе видена | слични

Заменикот-министер за внатрешни работи во техничката влада, Митко Бојмацалиев демантира дека има уапсени лица поврзани со неуспешниот атентат врз ...
| | веќе видена | слични

Во понеделникот, во атарот на село Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 469 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 533 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 327 | | | веќе видена

„Од овде сакам да му порачам и на господинот Ахмети, но и на мојот противкандидат Османи, којшто под завеса на голем поборник за европски права, со ваквото ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмска бркотница во Скопје, им бегал со мотор па кога го фатиле виделе дека го бараат во Косово поради учество во странски војски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: