Гонење на воените злосторства, тема на дискусија во Хаг

3 копии

Швајцарската влада ќе биде домаќин на дводневна конференција на високо ниво во јуни, чија цел е да се постигне мир во Украина, беше кажано денес, иако Русија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска во Пекинг се сретна со шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, на која посочи дека годинава се одбележуваат 75 ...
| | веќе видена | слични

По разговорите во Пекинг, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, денес рече дека Кина и Русија дополнително ќе ја зајакнат безбедносната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија и Кина ќе продолжат да соработуваат во борбата против тероризмот во рамките на се посилните односи, изјави денеска во Пекинг шефот на руската ...
| | веќе видена | слични

Мировниот план на украинскиот претседател Владимир Зеленски за прекин на конфликтот со Москва е нереален и не може да послужи како основа за какви било идни ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот лидер Шји Џинпинг се сретна со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во знак на взаемна поддршка поради инвазијата на Москва на Украина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гонење на воените злосторства, тема на дискусија во Хаг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: