Гонење на воените злосторства, тема на дискусија во Хаг

3 копии

Швајцарската влада ќе биде домаќин на дводневна конференција на високо ниво во јуни, чија цел е да се постигне мир во Украина, беше кажано денес, иако Русија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска во Пекинг се сретна со шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, на која посочи дека годинава се одбележуваат 75 ...
| | веќе видена | слични

По разговорите во Пекинг, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, денес рече дека Кина и Русија дополнително ќе ја зајакнат безбедносната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија и Кина ќе продолжат да соработуваат во борбата против тероризмот во рамките на се посилните односи, изјави денеска во Пекинг шефот на руската ...
| | веќе видена | слични

Мировниот план на украинскиот претседател Владимир Зеленски за прекин на конфликтот со Москва е нереален и не може да послужи како основа за какви било идни ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот лидер Шји Џинпинг се сретна со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во знак на взаемна поддршка поради инвазијата на Москва на Украина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 736 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 399 | | | веќе видена

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 417 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

ТИКТОК изрази загриженост за слободата на говорот откако Претставничкиот дом на САД го усвои нацрт-законот со кој би се забранила популарната социјална мрежа ...
сите 196 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 111 | | | веќе видена

Единствена закана на Мицкоски изгледа е опасноста од ДУИ и Европскиот фронт, па помош бара дури и од Левица на Апасиев и ЗНАМ на Димитриевски. Мицкоски на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во предизборното соочување на националниот јавен сервис – Македонска телевизија на седуммината кандидати за ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гонење на воените злосторства, тема на дискусија во Хаг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: