Прогласена епидемија на голема кашлица и во Куманово

Случаите на голема кашлица се во пораст низ цела Европа во последните месеци, пишуват медиумите во соседството , наведувајќи ја Хрватска како актуелно европско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

50 нови случаи на голема кашлица за само една недела, информира Институтот за јавно здравје. 9 хоспитализирани. На Клиниката за детски болести нема пациенти со ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 769 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 170 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 196 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогласена епидемија на голема кашлица и во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: