Деспотовски со решение за ФИНКИ: БРО да се пресели во просториите на ТИРЗ, а студентите да ги користат бараките на бирото


Директорот на Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони, Јован Деспотовски предложи Бирото за развој на образованието (БРО) да се пресели во ...
| | веќе видена | слични

Иако, пред десетина дена Бирото за развој на образованието излезе со соопштение во јавноста дека го поддржува ФИНКИ во решавање на просторниот проблем и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конститутивни седници на новиот состав на одборите за акредитација и за евалуација на високото образование на Република Северна Македонија беа одржани вчера во ...
| | веќе видена | слични

„За да се зборува за дислокација и обезбедување на нови простории за Бирото за развој на образованието потребно е да се знаат неговите надлежности како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Студентите трчаат за зграда, а раководството на ФИНКИ за барака (уште една реакција на вработените во Бирото за развој на образованието по повод притисоците од ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера деканот на ФИНКИ изјави дека директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски, понудил решение за проблемот со просторот, ФИНКИ апелира Владата на РСМ да го ...
| | веќе видена | слични

Бирото за развој на образованието повторно реагира на барањето на ФИНКИ , факултетот да биде сместен во баракити каде што сега функционира БРО. Вчера со ...
| | веќе видена | слични

По вчерашниот протестен маратон на кој студентите и раководството на ФИНКИ повторно побараа од надлежните решавање на нивниот просторен проблем, Бирото за ...
| | веќе видена | слични

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони (ТИРЗ) предлага, Бирото за развој на образованието (БРО) да се пресели во нејзините сегашните простории, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 769 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 170 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 196 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски со решение за ФИНКИ: БРО да се пресели во просториите на ТИРЗ, а студентите да ги користат бараките на бирото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: