Иселувањето и укинувањето на патничкиот воз ги затворија речиси сите дуќани пред железничката станица Кичево

Забрзаното иселување на младите од Кичево и укинувањето на патничкиот воз на релација Кичево-Скопје и обратно придонесоа речиси сите дуќани пред железничката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонски железници, која по преименувањето на државата е преименувана во Железници на РС Македонија, денеска одбележува 151 година од основањето, односно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Укинат е патничкиот воз наутро поаѓаше од Скопје за Гегвелија, а попладне се враќаше. Ваква одлука е донесена минатата недела на 27март каде е објавена на веб ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 699 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Денес почнуваме со кампања за парламентарните избори, по мене ова се најбитни избори кои што и се случуваат на Македонија, избори кои што ќе ја определат ...
сите 706 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 230 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 271 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иселувањето и укинувањето на патничкиот воз ги затворија речиси сите дуќани пред железничката станица Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: