Кривична против 32-годишник од Дебар, се заканувал на полицајци во кафеана

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против 32-годишниот А.Д. од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Кочани поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

На 03.03.2024 во координирана акција на Одделот за криминалистичка полиција, ОВР Берово, Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки ...
сите 599 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 500 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Победуваме силно затоа што во секој од вас се раѓа чувство на вознемиреност и длабоко во себе знаете дека е во прашање Македонија. За нашата татковина се ...
сите 213 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична против 32-годишник од Дебар, се заканувал на полицајци во кафеана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: