НАЈВИСОКО НИВО НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Расте цената на златото


Европските берзански индекси денеска се во пораст, а истовремено поскапеа нафтата, златото и пченицата. Индексот DAX на Франкфуртската берза денеска во 9 часот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цената на златото на светските берзи денеска се зголеми на ново историски највисоко ниво од 2.365,39 долари за унца, што значи дека неговата цена од почетокот ...
| | веќе видена | слични

Цените на златото достигнаа ново рекордно ниво во вторникот поради зголемените геополитички тензии и купувањето на централните банки ширум светот. На физичкиот ...
| | веќе видена | слични

Златото традиционално се смета за безбедно засолниште за капиталот во тешки времиња и како заштита од инфлација, пишува „Гардијан“. Аналитичарите наведуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на златото ја надмина бариерата од 2.350 долари за да го освежи историскиот максимум на 2.355 долари на азиското тргување во понеделникот. И покрај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 769 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 170 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 196 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈВИСОКО НИВО НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Расте цената на златото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: