ССМ за судиите: Доколку влезат во Работничкиот дом ќе влеземе во нивните домови


Потесното раководство на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска се собра на протест пред зградата на Врховниот суд за, како што рекоа, да им дадат ...
| | веќе видена | слични

Поголеми плати за 15 проценти со потпишување на анексот на колективниот договор веднаш по формирањето на нова Влада побараа здравствените работници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веднаш по формирањето на новата влада да се потпише анексот на Колективниот договор, порачаа денеска здравствените работници од протестот пред Министерството ...
| | веќе видена | слични

Неколкумина асистенти на Медицинскиот факултет при Државниот универзитет во Тетово денеска преку прес-конференција објавија дека од почетокот на академската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Незадоволни од непотпишувањето на анексот на колективниот договор, вработените во здравството денес излегоа на протест пред Министерството за здравство. Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се потпише Анексот на Колективниот договор во здравството, а коефициентите на сложеност на работните задачи да се усогласат со трошоците за живот, побараа ...
| | веќе видена | слични

Порано имало по четири сестри на еден доктор, а сега е обратно, да не се доведеме во ситуација да увезуваме кадар од трети земји, кажаа денеска на протестот ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Колева, кратко го искоментира денешниот протест на Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 598 | | | веќе видена

Се наоѓаме пред исклучително важен момент за нашата држава, кога заеднички треба да донесеме одлука, дали Македонија ќе биде повторно горда и достоиствена, или ...
сите 401 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

За развој на општините во нашата програма е предвидено 250 милиони евра секоја година од централниот буџет до општините. За општина Лозово имаме 1 милион и 200 ...
сите 401 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ за судиите: Доколку влезат во Работничкиот дом ќе влеземе во нивните домови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: